− 
 − 

УКАЗ ПРЭЗІДЭНТА РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ

6 лютага 2020 г. № 43

Аб узнагароджанні

За ўзорнае выкананне службовых абавязкаў узнагародзіць:

 

медалём «За бездакорную службу» І ступені

 

Богдана
Васілія Генрыхавіча

начальніка ваенна-медыцынскага факультэта – прафесара ва ўстанове адукацыі «Беларускі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт», палкоўніка медыцынскай службы

Вінакурава
Дзмітрыя Генадзьевіча

намесніка начальніка штаба галоўнай ваеннай інспекцыі Узброеных Сіл, палкоўніка

Гарбарчука
Аляксандра Анатольевіча

старшыню дзяржаўнай установы «Цэнтральная ваенна-ўрачэбная камісія Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь» – галоўнага эксперта Узброеных Сіл, палкоўніка медыцынскай службы

Гіро
Уладзіміра Іванавіча

старшага афіцэра аддзела ўпраўлення радыё-электроннай барацьбы Генеральнага штаба Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Жука
Андрэя Васільевіча

начальніка штаба – першага намесніка начальніка 72-га гвардзейскага аб’яднанага вучэбнага цэнтра падрыхтоўкі прапаршчыкаў і малодшых спецыялістаў Узброеных Сіл, палкоўніка

Жука
Уладзіміра Уладзіміравіча

ваеннага камісара Лунінецкага і Ганцавіцкага раёнаў Брэсцкай вобласці, палкоўніка

Казлова
Ігара Міхайлавіча

начальніка штаба – першага намесніка начальніка галоўнай ваеннай інспекцыі Узброеных Сіл, палкоўніка

Крываносава
Андрэя Уладзіміравіча

ваеннага камісара Гомельскай вобласці, палкоўніка

Манюка
Алега Георгіевіча

намесніка начальніка ўпраўлення развіцця сістэм узбраення Узброеных Сіл, палкоўніка

Парчука
Аляксандра Васільевіча

намесніка начальніка штаба ўзбраення – начальніка ўпраўлення штаба ўзбраення Міністэрства абароны, палкоўніка

Парывая
Сяргея Вітальевіча

начальніка службы ўпраўлення ўзбраення Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Русака
Аляксандра Мікалаевіча

намесніка камандзіра па ўзбраенні – начальніка ўзбраення 61-й знішчальнай авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Рэвенку
Валерыя Аляксандравіча

першага намесніка начальніка Дэпартамента міжнароднага ваеннага супрацоўніцтва Міністэрства абароны, палкоўніка

Сугака
Віктара Іванавіча

намесніка начальніка 2-га аддзела галоўнага разведвальнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Трубеку
Уладзіміра Мікалаевіча

намесніка камандзіра па тыле – начальніка тылу 15-й зенітнай ракетнай брыгады Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, палкоўніка

Фурмана
Уладзіміра Валянцінавіча

намесніка начальніка цэнтра – начальніка аператыўна-мабілізацыйнага аддзялення 72-га гвардзейскага аб’яднанага вучэбнага цэнтра падрыхтоўкі прапаршчыкаў і малодшых спецыялістаў Узброеных Сіл, палкоўніка

Хлебуса
Ігара Яўгеньевіча

намесніка начальніка ваенна-аркестравай службы Узброеных Сіл – ваеннага дырыжора дзяржаўнай установы «Узорна-паказальны аркестр Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», палкоўніка

 

медалём «За бездакорную службу» ІІ ступені

 

Адзінца
Сяргея Валер’евіча

начальніка 1072-га цэнтральнага каманднага пункта – намесніка начальніка Галоўнага штаба Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны па баявым кіраванні Узброеных Сіл, палкоўніка

Байдакова
Максіма Мікалаевіча

начальніка 2-га навукова-даследчага ўпраўлення дзяржаўнай установы «Навукова-даследчы інстытут Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», палкоўніка

Барушку
Юрыя Барысавіча

начальніка цэнтра – урача-стаматолага стаматалагічнага цэнтра дзяржаўнай установы «432 ордэна Чырвонай Зоркі галоўны ваенны клінічны медыцынскі цэнтр Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», палкоўніка медыцынскай службы

Бірукова
Сяргея Віктаравіча

начальніка штаба – намесніка начальніка 1393-га артылерыйскага склада боепрыпасаў Узброеных Сіл, маёра

Бірулю
Віталія Вацлававіча

начальніка штаба – намесніка начальніка ўпраўлення службы войскаў Узброеных Сіл, палкоўніка

Бічана
Эдуарда Валер’евіча

начальніка цэнтра забеспячэння вучэбнага працэсу ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь», палкоўніка

Бобкіна
Дзяніса Аляксеевіча

намесніка камандзіра 116-й гвардзейскай штурмавой авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, палкоўніка

Валежаніна
Вячаслава Віктаравіча

намесніка начальніка па вучэбнай і навуковай рабоце факультэта па падрыхтоўцы замежных ваеннаслужачых установы адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка

Васкабойнага
Мікалая Аляксеевіча

начальніка штаба войскаў сувязі Узброеных Сіл – першага намесніка начальніка ўпраўлення сувязі Генеральнага штаба Узброеных Сіл, палкоўніка

Галакціёнава
Аляксандра Уладзіміравіча

камандзіра 147-га зенітнага ракетнага палка Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, палкоўніка

Гуськова
Уладзіміра Уладзіміравіча

старшага інспектара па бяспецы палётаў 1-га аддзела ўпраўлення Узброеных Сіл па рэгуляванні дзейнасці дзяржаўнай авіяцыі Рэспублікі Беларусь, палкоўніка

Дзьячкова
Сяргея Юр’евіча

начальніка цыкла кафедры інжынернага забеспячэння ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь», палкоўніка

Дзюндзіна
Сяргея Ігнатавіча

афіцэра разведвальнай групы спецыяльнага прызначэння 1-га асобага атрада спецыяльнага прызначэння 5-й асобнай брыгады спецыяльнага прызначэння Узброеных Сіл, лейтэнанта

Дубовіка
Аляксея Міхайлавіча

намесніка камандзіра – начальніка 1-га радыётэхнічнага цэнтра 2289-га асобнага радыётэхнічнага батальёна 49-й радыётэхнічнай брыгады Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Дудзінскага
Рамана Пятровіча

начальніка 2-га аддзела экспертызы дзяржаўнай установы «Цэнтральная ваенна-ўрачэбная камісія Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка медыцынскай службы

Дыдо
Міхаіла Аляксандравіча

старшага афіцэра 1-га аддзела галоўнага разведвальнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Дышлюка
Аляксея Уладзіміравіча

аператыўнага дзяжурнага Цэнтральнага каманднага пункта Узброеных Сіл, палкоўніка

Емяльянава
Андрэя Леанідавіча

камандзіра 465-й ракетнай брыгады Узброеных Сіл, палкоўніка

Ероміна
Вадзіма Уладзіміравіча

намесніка камандзіра па тыле – начальніка тылу 6-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, палкоўніка

Жамайдука
Валянціна Аляксандравіча

начальніка 210-га авіяцыйнага палігона Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, палкоўніка

Жураўлёва
Валерыя Уладзіміравіча

камандзіра 188-й гвардзейскай інжынернай брыгады Узброеных Сіл, палкоўніка

Зубарэнку
Юрыя Міхайлавіча

начальніка напрамку 1-га аддзела 2-га ўпраўлення галоўнага аператыўнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сіл, палкоўніка

Зялінскага
Сяргея Паўлавіча

начальніка 4-га аддзела 1-га цэнтра 581-га галоўнага цэнтра аналізу і прагнозу Узброеных Сіл, палкоўніка

Ігнаціка
Уладзіміра Іванавіча

намесніка камандзіра па ідэалагічнай рабоце – начальніка аддзялення ідэалагічнай работы 15-й зенітнай ракетнай брыгады Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, палкоўніка

Ісаева
Аляксандра Аляксандравіча

начальніка 62-га цэнтральнага вузла сувязі Міністэрства абароны, палкоўніка

Казлова
Руслана Віктаравіча

намесніка начальніка 83-га цэнтра радыёсувязі (асобага прызначэння) Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Кобрусева
Аляксандра Аляксандравіча

начальніка 1034-га цэнтра ваенных даследаванняў і інфарматызацыі Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, палкоўніка

Корсака
Дзмітрыя Аляксандравіча

начальніка медыцынскай службы – урача-спецфізіёлага камандавання сіл спецыяльных аперацый Узброеных Сіл, падпалкоўніка медыцынскай службы

Коручава
Уладзіміра Аляксандравіча

начальніка 2060-й базы захоўвання і рамонту Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, палкоўніка

Кохана
Дзмітрыя Мікалаевіча

першага намесніка начальніка ўстановы адукацыі «Мінскае сувораўскае ваеннае вучылішча», палкоўніка

Крагеля
Сяргея Іванавіча

начальніка кафедры спецыяльнай сувязі ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь», палкоўніка

Красёва
Аляксандра Віктаравіча

начальніка медыцынскага атрада дзяржаўнай установы «432 ордэна Чырвонай Зоркі галоўны ваенны клінічны медыцынскі цэнтр Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», палкоўніка медыцынскай службы

Крыўца
Аляксандра Сяргеевіча

камандзіра 116-й гвардзейскай штурмавой авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, палкоўніка

Крыўчэню
Аляксандра Анатольевіча

намесніка камандзіра па ўзбраенні – начальніка тэхнічнай часці 6-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Кудрачова
Сяргея Мікалаевіча

намесніка начальніка па матэрыяльна-тэхнічным забеспячэнні ваеннага факультэта ва ўстанове адукацыі «Беларуская дзяржаўная акадэмія авіяцыі», палкоўніка

Кутырова
Аляксандра Сяргеевіча

начальніка аддзела – начальніка артылерыі камандавання сіл спецыяльных аперацый Узброеных Сіл, палкоўніка

Лоўчага
Юрыя Віктаравіча

начальніка штаба – першага намесніка камандзіра 11-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, палкоўніка

Луня
Аляксея Аляксеевіча

начальніка аператыўна-мабілізацыйнага аддзела аператыўна-мабілізацыйнага ўпраўлення ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь», палкоўніка

Макарэвіча
Сяргея Лявонцьевіча

начальніка 2631-й авіяцыйнай базы ракетнага ўзбраення і боепрыпасаў Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, палкоўніка

Маргулевіча
Сяргея Віктаравіча

старшага тэхніка роты аховы і абслугоўвання вайсковай часці 01266 Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка

Маркава
Аляксея Леанідавіча

старшага афіцэра 3-га аддзела 1-га ўпраўлення галоўнага аператыўнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Маркевіча
Алега Анатольевіча

начальніка штаба – першага намесніка начальніка ўпраўлення тылу Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, палкоўніка

Марчанку
Аляксандра Аляксандравіча

начальніка напрамку ідэалагічнай работы і сацыяльнай аховы ваеннага камісарыята Віцебскай вобласці, палкоўніка

Маслава
Максіма Валер’евіча

начальніка 3-га аддзела 7-га ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сіл, палкоўніка

Матукевіча
Віктара Станіслававіча

камандзіра батальёна кіравання 49-й радыётэхнічнай брыгады Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Машкова
Яўгенія Мікалаевіча

намесніка начальніка штаба – начальніка аператыўнага ўпраўлення штаба Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, палкоўніка

Невяроўскага
Аляксандра Станіслававіча

намесніка начальніка 1-га інспектарскага аддзела інспекцыйнага ўпраўлення галоўнай ваеннай інспекцыі Узброеных Сіл, палкоўніка

Нікульчу
Эдуарда Сяргеевіча

начальніка 59-й школы падрыхтоўкі спецыялістаў па эксплуатацыі аўтамабільнай тэхнікі і рамонтных падраздзяленняў 72-га гвардзейскага аб’яднанага вучэбнага цэнтра падрыхтоўкі прапаршчыкаў і малодшых спецыялістаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Няверку
Арцёма Валянцінавіча

намесніка начальніка па вучэбнай і навуковай рабоце факультэта ваеннай разведкі ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь», палкоўніка

Няхайчыка
Уладзіміра Ігнацьевіча

начальніка мабілізацыйнага напрамку ваеннага камісарыята г. Мінска, палкоўніка

Пачабыта
Андрэя Аляксандравіча

начальніка ваенна-тэхнічнага факультэта ў Беларускім нацыянальным тэхнічным універсітэце, палкоўніка

Ракаўца
Дзмітрыя Мікалаевіча

намесніка камандзіра па ідэалагічнай рабоце – начальніка аддзялення ідэалагічнай работы 153-й асобнай радыётэхнічнай брыгады (асобага прызначэння) Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Раманоўскага
Валерыя Віктаравіча

начальніка 12-й школы падрыхтоўкі спецыялістаў падраздзяленняў сувязі 72-га гвардзейскага аб’яднанага вучэбнага цэнтра падрыхтоўкі прапаршчыкаў і малодшых спецыялістаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Рудніцкага
Андрэя Аляксандравіча

начальніка разведвальнага аддзела – намесніка начальніка штаба па разведцы Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, палкоўніка

Садыру
Андрэя Пятровіча

начальніка кафедры ўстройства і эксплуатацыі бранятанкавага ўзбраення агульнавайсковага факультэта ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь», палкоўніка

Самашука
Юрыя Мікалаевіча

намесніка ваеннага камісара Брэсцкай вобласці, палкоўніка

Сап’яніка
Васілія Георгіевіча

начальніка цыкла кафедры авіяцыйных радыёэлектронных сістэм авіяцыйнага факультэта ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь», палкоўніка

Сахарука
Дзмітрыя Аляксандравіча

начальніка навукова-даследчай часці ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь», палкоўніка

Сідарэнку
Аляксандра Васільевіча

намесніка камандзіра па ўзбраенні – начальніка тэхнічнай часці 11-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, палкоўніка

Смыкава
Дзяніса Георгіевіча

начальніка штаба – намесніка камандзіра 2285-га асобнага радыётэхнічнага батальёна 8-й радыётэхнічнай брыгады Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра

Стасюкевіча
Віктара Іосіфавіча

намесніка начальніка штаба па мабілізацыйнай рабоце 255-га асобнага радыётэхнічнага палка (асобага прызначэння) Узброеных Сіл, маёра

Сурава
Вадзіма Аляксандравіча

камандзіра 6-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, палкоўніка

Сушчанкова
Аляксандра Васільевіча

намесніка камандзіра па ўзбраенні – начальніка тэхнічнай часці 49-й радыётэхнічнай брыгады Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Сцяпанава
Андрэя Аляксандравіча

начальніка цыкла кафедры электратэхнікі і сістэм электрасілкавання ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь», палкоўніка

Талуця
Пятра Леанідавіча

начальніка ветэрынарнай службы Узброеных Сіл, палкоўніка медыцынскай службы

Фалько
Аляксандра Анатольевіча

начальніка сувязі – начальніка аддзела сувязі штаба Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, палкоўніка

Фурмана
Уладзіміра Вітальевіча

начальніка напрамку тэрытарыяльнай абароны ваеннага камісарыята – намесніка ваеннага камісара Гродзенскай вобласці, палкоўніка

Хаменку
Віталія Вітальевіча

начальніка аддзела інфармацыйных тэхналогій – намесніка начальніка навукова-даследчай часці ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь», палкоўніка

Хроміна
Аляксандра Валянцінавіча

намесніка начальніка па службе войскаў Цэнтральнага каманднага пункта Узброеных Сіл, палкоўніка

Цвяткова
Міхаіла Аляксеевіча

начальніка кафедры тылавога забеспячэння ваеннага факультэта ва ўстанове адукацыі «Гродзенскі дзяржаўны ўніверсітэт імя Янкі Купалы», палкоўніка

Цялегіна
Аляксандра Яўгеньевіча

начальніка ўпраўлення забеспячэння бяспекі ваеннай службы і аховы працы галоўнай ваеннай інспекцыі Узброеных Сіл, палкоўніка

Чалевіча
Вячаслава Віктаравіча

першага намесніка начальніка ракетных войскаў і артылерыі аддзела ракетных войскаў і артылерыі Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, палкоўніка

Шусцікава
Дзмітрыя Мікалаевіча

намесніка старшыні – начальніка 1-га аддзела дзяржаўнай установы «Спартыўны камітэт Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», палкоўніка

Шчарбакова
Сяргея Іванавіча

камандзіра 86-й брыгады сувязі Узброеных Сіл, палкоўніка

Шыяна
Аляксандра Мікалаевіча

намесніка начальніка цэнтра – начальніка 1-га аддзела 2-га цэнтра 581-га галоўнага цэнтра аналізу і прагнозу Узброеных Сіл, палкоўніка

Юр’яна
Станіслава Уладзіміравіча

начальніка 2-га аддзела 2-га ўпраўлення галоўнага арганізацыйна-мабілізацыйнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сіл, палкоўніка

Ягура
Андрэя Георгіевіча

намесніка ваеннага камісара Магілёўскай вобласці, палкоўніка

Яўстратава
Валерыя Іванавіча

артыста (вышэйшай катэгорыі) дзяржаўнай установы «Заслужаны калектыў Рэспублікі Беларусь «Акадэмічны ансамбль песні і танца Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», старшага прапаршчыка

Яфімава
Сяргея Сяргеевіча

начальніка кіналагічнай службы штаба ўпраўлення службы войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка

 

медалём «За бездакорную службу» ІІІ ступені

 

Агародніка
Валерыя Анатольевіча

начальніка аператыўна-мабілізацыйнага ўпраўлення ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь», палкоўніка

Алешку
Сяргея Пятровіча

камандзіра кадра рамонтна-аднаўленчага батальёна 288-й базы рэзерву аўтамабіляў Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Алімава
Яўгенія Алегавіча

камандзіра кадра асобнага батальёна сувязі аператыўна-мабілізацыйнага аддзялення 72-га гвардзейскага аб’яднанага вучэбнага цэнтра падрыхтоўкі прапаршчыкаў і малодшых спецыялістаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Антонава
Міхаіла Валер’евіча

камандзіра батарэі супрацьтанкавых кіруемых ракет змешанага артылерыйскага дывізіёна 103-й асобнай гвардзейскай паветрана-дэсантнай брыгады Узброеных Сіл, капітана

Арцёмчыка
Аляксандра Міхайлавіча

старшага тэхніка радыётэхнічнага цэнтра 1052-га асобнага радыётэхнічнага батальёна 8-й радыётэхнічнай брыгады Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка

Аскерку
Вадзіма Уладзіміравіча

намесніка камандзіра батальёна сувязі 103-й асобнай гвардзейскай паветрана-дэсантнай брыгады Узброеных Сіл, маёра

Бабкова
Алега Юр’евіча

намесніка начальніка па ўзбраенні радыётэхнічнага цэнтра 1052-га асобнага радыётэхнічнага батальёна 8-й радыётэхнічнай брыгады Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра

Балабана
Дзмітрыя Сяргеевіча

старшага інжынера інжынерна-авіяцыйнай службы 61-й знішчальнай авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра

Баранава
Ігара Уладзіміравіча

саліста-артыста (вышэйшай катэгорыі) аркестра ганаровай варты Мінскай ваеннай камендатуры Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка

Барбачова
Мікіту Пятровіча

намесніка начальніка штаба 16-га асобнага палка радыёэлектроннай барацьбы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра

Барысевіча
Аляксандра Уладзіміравіча

намесніка камандзіра па ўзбраенні гаўбічнага самаходна-артылерыйскага дывізіёна 310-й гвардзейскай групы артылерыі 120-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, капітана

Бахціна
Рамана Юр’евіча

начальніка 8-га аддзялення – намесніка начальніка штаба па рэжыме сакрэтнасці 557-й інжынернай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, маёра

Беляка
Аляксандра Віктаравіча

намесніка начальніка 117-й навігацыйна-тапаграфічнай часці Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, капітана

Бухту
Максіма Леанідавіча

старшага афіцэра 2-га аддзела 4-га ўпраўлення галоўнага аператыўнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сіл, маёра

Буцько
Уладзіміра Уладзіміравіча

намесніка камандзіра па ідэалагічнай рабоце 115-га зенітнага ракетнага палка Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Вайшнаровіча
Алега Іванавіча

начальніка харчовай і рэчавай службы тылу 108-га асобнага палка матэрыяльнага забеспячэння Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, старшага лейтэнанта

Валчанкова
Дзмітрыя Валер’евіча

артыста (вышэйшай катэгорыі) дзяржаўнай установы «Заслужаны калектыў Рэспублікі Беларусь «Акадэмічны ансамбль песні і танца Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», старшага прапаршчыка

Вараб’ёва
Сяргея Мікалаевіча

начальніка 1-га траўматалагічнага аддзялення – урача-траўматолага-артапеда дзяржаўнай установы «432 ордэна Чырвонай Зоркі галоўны ваенны клінічны медыцынскі цэнтр Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», палкоўніка медыцынскай службы

Варону
Уладзіслава Міхайлавіча

намесніка камандзіра па тэхнічнай часці – начальніка тэхнічнай часці 77-га асобнага маставога чыгуначнага батальёна 30-й асобнай чыгуначнай брыгады транспартных войскаў, маёра

Вікулава
Аляксандра Яўгеньевіча

камандзіра батальёна тэхнічнага забеспячэння 61-й знішчальнай авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Вяржбіцкага
Томаша Іванавіча

начальніка спецыяльнага аддзялення кіналагічнага цэнтра Узброеных Сіл, лейтэнанта

Гваздоўскага
Максіма Юр’евіча

намесніка камандзіра па ідэалагічнай рабоце аўтамабільнага батальёна 361-й базы аховы і абслугоўвання (цэнтральных органаў ваеннага кіравання) Узброеных Сіл, капітана

Гомана
Аляксандра Анатольевіча

начальніка хірургічнага аддзялення дзяржаўнай установы «222 медыцынскі цэнтр Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», маёра медыцынскай службы

Гурыновіча
Сяргея Аляксандравіча

камандзіра кадра супрацьтанкавага дывізіёна кадра групы артылерыі аператыўна-мабілізацыйнага аддзялення 72-га гвардзейскага аб’яднанага вучэбнага цэнтра падрыхтоўкі прапаршчыкаў і малодшых спецыялістаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Дальнічэнка
Анжэлу Русланаўну

памочніка начальніка аператыўна-тэхнічнага аддзялення штаба 56-га асобнага палка сувязі Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, прапаршчыка

Дамарада
Максіма Вітальевіча

камандзіра кадра агнямётнай роты кадра агнямётнага батальёна 8-й брыгады радыяцыйнай, хімічнай і біялагічнай абароны Узброеных Сіл, старшага лейтэнанта

Дземідовіч
Ірыну Міхайлаўну

начальніка сакрэтнага аддзялення ўзвода забеспячэння 65-й аўтамабільнай брыгады транспартных войскаў, старшага прапаршчыка

Дзярабіна
Сяргея Сяргеевіча

намесніка ваеннага камісара Гомельскай вобласці, палкоўніка

Дрывень
Вольгу Мар’янаўну

старшага спецыяліста спецыяльнага паста сувязі 8-га аддзялення штаба вайсковай часці 01266 Узброеных Сіл, прапаршчыка

Дубініну
Аксану Сяргееўну

намесніка начальніка 1-га аддзялення выдавецкай часці 31-га навігацыйна-тапаграфічнага цэнтра Узброеных Сіл, капітана

Дубялевіча
Аляксандра Аляксандравіча

намесніка начальніка ансамбля па матэрыяльна-тэхнічным забеспячэнні – начальніка аддзялення матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння дзяржаўнай установы «Заслужаны калектыў Рэспублікі Беларусь «Акадэмічны ансамбль песні і танца Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», маёра

Ермоліча
Эдуарда Адамавіча

памочніка ваеннага каменданта аддзялення Брэсцкай ваеннай камендатуры Узброеных Сіл, старшага лейтэнанта

Жалейку
Андрэя Віктаравіча

намесніка начальніка па ідэалагічнай рабоце 3609-га артылерыйскага склада боепрыпасаў Узброеных Сіл, капітана

Жура
Дзяніса Мікалаевіча

намесніка начальніка аддзялення ідэалагічнай работы 5-й асобнай брыгады спецыяльнага прызначэння Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Закрэўскага
Вячаслава Іванавіча

намесніка начальніка палігона 116-й гвардзейскай штурмавой авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, старшага лейтэнанта

Зацарыннага
Андрэя Сяргеевіча

начальніка палігона 51-й гвардзейскай артылерыйскай брыгады Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Зубенку
Дзяніса Аляксандравіча

начальніка службы ракетна-артылерыйскага ўзбраення тэхнічнай часці вайсковай часці 97020 Узброеных Сіл, маёра

Кавалёва
Мікалая Пятровіча

старшага афіцэра 3-га аддзела ўпраўлення Узброеных Сіл па выкарыстоўванні паветранай прасторы Рэспублікі Беларусь, падпалкоўніка

Какошыну
Вольгу Віктараўну

старшага памочніка начальніка штаба па кадрах і страявой часці 339-га асобнага гвардзейскага механізаванага батальёна 120-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, старшага лейтэнанта

Капусто
Аляксандра Мікалаевіча

старшага выкладчыка кафедры відаў забеспячэння факультэта Генеральнага штаба Узброеных Сіл установы адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь», палкоўніка

Кармазіну
Наталлю Андрэеўну

справавода 527-й асобнай роты спецыяльнага прызначэння Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, старшага сяржанта

Касатага
Аляксея Генадзьевіча

начальніка цэха рэгламенту 2631-й авіяцыйнай базы ракетнага ўзбраення і боепрыпасаў Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, старшага лейтэнанта

Ката
Сяргея Анатольевіча

намесніка начальніка цэнтра – начальніка аператыўна-мабілізацыйнага аддзялення 72-га гвардзейскага аб’яднанага вучэбнага цэнтра падрыхтоўкі прапаршчыкаў і малодшых спецыялістаў Узброеных Сіл, палкоўніка

Клеўжыца
Андрэя Аляксандравіча

намесніка камандзіра па ідэалагічнай рабоце – начальніка аддзялення ідэалагічнай работы 50-й змешанай авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Кнігу
Уладзіміра Уладзіміравіча

намесніка камандзіра па ўзбраенні танкавага батальёна 120-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, капітана

Кноблаха
Вячаслава Юр’евіча

старшага афіцэра аддзела ўпраўлення ракетных войскаў і артылерыі Генеральнага штаба Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Крупадзёрава
Сяргея Мікалаевіча

старшага інжынера групы рэгламенту і рамонту 1-га зенітнага ракетнага палка Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра

Кручкова
Сяргея Уладзіміравіча

аператыўнага дзяжурнага пункта кіравання сувяззю і радыётэхнічнага забеспячэння 1072-га цэнтральнага каманднага пункта Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра

Крывадубскага
Яўгенія Аляксандравіча

камандзіра зенітнай ракетнай батарэі зенітнага ракетнага дывізіёна 120-й зенітнай ракетнай брыгады Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра

Крыгіна
Сяргея Міхайлавіча

камандзіра 527-й асобнай роты спецыяльнага прызначэння Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, капітана

Кукштэля
Паўла Іванавіча

старшага афіцэра 3-га аддзела 1-га цэнтра галоўнага цэнтра забеспячэння бяспекі інфармацыйных тэхналогій Узброеных Сіл, капітана

Куцко
Святлану Аляксандраўну

адказнага выканаўцу штаба 230-га агульнавайсковага палігона Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка

Кушнера
Мікалая Аляксандравіча

начальніка аўтамабільнай службы тэхнічнай часці 483-га асобнага батальёна аховы і абслугоўвання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, капітана

Лаўрэнава
Андрэя Аляксандравіча

старшага афіцэра 1-га аддзела разведвальнага ўпраўлення штаба камандавання сіл спецыяльных аперацый Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Літвіновіча
Аляксандра Анатольевіча

намесніка начальніка – галоўнага інжынера дзяржаўнай установы «Упраўленне капітальнага будаўніцтва Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», палкоўніка

Лішко
Арцёма Аляксандравіча

старшага афіцэра 3-га аддзела 1-га ўпраўлення галоўнага арганізацыйна-мабілізацыйнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сіл, маёра

Лукашэвіча
Андрэя Іосіфавіча

начальніка метэаралагічнай службы – начальніка метэаралагічнага аддзялення 116-й гвардзейскай штурмавой авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра

Лукашэвіча
Віталія Аляксандравіча

начальніка аддзялення баявой падрыхтоўкі 927-га цэнтра падрыхтоўкі і прымянення беспілотных авіяцыйных комплексаў Узброеных Сіл, капітана

Луцэвіча
Андрэя Мікалаевіча

бартавога авіяцыйнага тэхніка тэхнічнага разліку падрыхтоўкі інжынерна-авіяцыйнай службы верталётнай эскадрыллі 50-й змешанай авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра

Лычагіну
Таццяну Уладзіміраўну

дзяжурнага па сувязі вузла сувязі батальёна сувязі і радыётэхнічнага забеспячэння 116-й гвардзейскай штурмавой авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка

Лютыча
Дзмітрыя Мікалаевіча

начальніка пажарнага нагляду 927-га цэнтра падрыхтоўкі і прымянення беспілотных авіяцыйных комплексаў Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка

Лялеку
Сяргея Уладзіміравіча

старшага выкладчыка – камандзіра роты сувораўцаў установы адукацыі «Мінскае сувораўскае ваеннае вучылішча», маёра

Маркіленку
Аляксандра Пятровіча

намесніка камандзіра па ўзбраенні батальёна сувязі 103-й асобнай гвардзейскай паветрана-дэсантнай брыгады Узброеных Сіл, капітана

Марчанка
Надзею Мікалаеўну

начальніка сакрэтнай часці – старшага спецыяліста спецыяльнага паста сувязі 8-га аддзялення штаба 336-й рэактыўнай артылерыйскай брыгады Узброеных Сіл, прапаршчыка

Матусевіча
Сяргея Анатольевіча

памочніка камандзіра па фінансавым забеспячэнні – начальніка фінансавай службы 377-га гвардзейскага зенітнага ракетнага палка Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, капітана

Мацюшку
Дзяніса Міхайлавіча

намесніка камандзіра 1-га асобнага механізаванага батальёна 19-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, капітана

Мікуліча
Яўгенія Мікалаевіча

намесніка камандзіра групы спецыяльнага прызначэння вайсковай часці 97020 Узброеных Сіл, маёра

Міхалевіча
Уладзіміра Віктаравіча

намесніка начальніка ўпраўлення – начальніка аддзела аператыўнага ўпраўлення штаба Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, палкоўніка

Мішаніна
Аляксандра Пятровіча

старшага бартавога авіяцыйнага тэхніка – інструктара авіяцыйнага атрада авіяцыйнай эскадрыллі 50-й змешанай авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, капітана

Мядзведзя
Андрэя Мікалаевіча

начальніка разведкі штаба 927-га цэнтра падрыхтоўкі і прымянення беспілотных авіяцыйных комплексаў Узброеных Сіл, маёра

Нарута
Наталлю Аляксандраўну

начальніка аддзялення матэрыяльнага забеспячэння рухомай групы 2-га радыётэхнічнага цэнтра 2285-га асобнага радыётэхнічнага батальёна 8-й радыётэхнічнай брыгады Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, прапаршчыка

Нашыванаву
Таццяну Віктараўну

начальніка склада 742-га палявога вузла сувязі Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка

Нічыпароўскага
Рамана Юр’евіча

начальніка палявога вузла сувязі 60-га асобнага палка сувязі Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Осіпава
Аляксея Мікалаевіча

начальніка цэха рамонту і рэгламенту наземнага абсталявання зенітных ракетных комплексаў 25-га арсенала Узброеных Сіл, маёра

Пархамовіча
Аляксандра Аляксандравіча

начальніка шпітальнага аддзялення – урача-тэрапеўта медыцынскай роты 38-й асобнай гвардзейскай дэсантна-штурмавой брыгады Узброеных Сіл, маёра медыцынскай службы

Паўлавец
Іну Аляксандраўну

начальніка склада ўзвода матэрыяльнага забеспячэння 814-га цэнтра тэхнічнага забеспячэння Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка

Пільшчыкава
Аляксандра Аляксандравіча

начальніка службы ракетна-артылерыйскага ўзбраення тэхнічнай часці 147-га зенітнага ракетнага палка Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра

Пінчука
Віктара Міхайлавіча

начальніка 5-га аддзела ўпраўлення эксплуатацыі і рамонту ўзбраення і ваеннай тэхнікі Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Пракаповіча
Аляксея Віктаравіча

намесніка начальніка тэхнічнай часці 38-й асобнай гвардзейскай дэсантна-штурмавой брыгады Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Рабізу
Дзяніса Мікалаевіча

начальніка штаба – першага намесніка камандзіра зенітнага ракетнага дывізіёна 740-га зенітнага ракетнага палка Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра

Рудзік
Юлію Аляксандраўну

начальніка аддзялення матэрыяльнага забеспячэння рухомай групы 2-га радыёлакацыйнага вузла 2287-га асобнага радыётэхнічнага батальёна 8-й радыётэхнічнай брыгады Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка

Салагуба
Андрэя Станіслававіча

камандзіра ўзвода забеспячэння дымавой роты батальёна радыяцыйнай, хімічнай і біялагічнай абароны 8-й брыгады радыяцыйнай, хімічнай і біялагічнай абароны Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка

Сівага
Аляксандра Аляксеевіча

намесніка начальніка па ідэалагічнай рабоце 1-га рэгіянальнага вузла радыёэлектроннай разведкі 153-й асобнай радыётэхнічнай брыгады (асобага прызначэння) Узброеных Сіл, маёра

Скрундзя
Івана Станіслававіча

старшага афіцэра штаба ўпраўлення радыяцыйнай, хімічнай, біялагічнай абароны і экалогіі Генеральнага штаба Узброеных Сіл, маёра

Слезніка
Пятра Барысавіча

начальніка медыцынскай службы 11-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, падпалкоўніка медыцынскай службы

Сляпцова
Рамана Ігаравіча

намесніка камандзіра па ўзбраенні пушачнага самаходна-артылерыйскага дывізіёна 111-й гвардзейскай артылерыйскай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, капітана

Смаляка
Арцёма Вячаслававіча

намесніка камандзіра па ўзбраенні – начальніка тэхнічнай часці 36-й дарожна-маставой брыгады транспартных войскаў, падпалкоўніка

Таран
Алену Аляксееўну

памочніка начальніка сакрэтнага аддзялення 483-га асобнага батальёна аховы і абслугоўвання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка

Толкуна
Барыса Аляксандравіча

камандзіра ўзвода забеспячэння роты аховы і абслугоўвання 11-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка

Трубчыка
Андрэя Уладзіміравіча

намесніка камандзіра па тыле – начальніка тылу 115-га зенітнага ракетнага палка Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра

Харошку
Сяргея Мікалаевіча

старшага інспектара ваеннай аўтамабільнай інспекцыі Баранавіцкай ваеннай камендатуры Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка

Хомчыка
Дзяніса Мікалаевіча

начальніка фізічнай падрыхтоўкі і спорту аддзялення баявой падрыхтоўкі і аператыўнага кіраўніцтва групамі 5-й асобнай брыгады спецыяльнага прызначэння Узброеных Сіл, маёра

Цвірка
Кацярыну Міхайлаўну

памочніка начальніка аддзялення кадраў 56-га асобнага палка сувязі Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка

Цеплякова
Аляксея Аляксандравіча

намесніка начальніка 1-га аддзела 2-га ўпраўлення Дэпартамента міжнароднага ваеннага супрацоўніцтва Міністэрства абароны, падпалкоўніка

Цітова
Руслана Ігаравіча

старшага парашутыста ўзвода дэсантнай падрыхтоўкі 91-га асобнага батальёна аховы і абслугоўвання камандавання сіл спецыяльных аперацый Узброеных Сіл, старшыну

Ціхана
Віталія Віктаравіча

старшага афіцэра службы 38-й асобнай гвардзейскай дэсантна-штурмавой брыгады Узброеных Сіл, маёра

Шакуру
Аляксея Анатольевіча

намесніка начальніка 1-га аддзела аўтамабільнага ўпраўлення Міністэрства абароны, падпалкоўніка

Шапялевіча
Мікалая Мікалаевіча

ваеннага камісара Салігорскага і Любанскага раёнаў Мінскай вобласці, палкоўніка

Шчарбіну
Барыса Васільевіча

намесніка камандзіра па ідэалагічнай рабоце 74-га асобнага палка сувязі Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Шыкава
Аляксандра Эдуардавіча

начальніка штаба артылерыі аддзялення артылерыі 19-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Шыкуця
Дзмітрыя Валер’евіча

старшага інжынера апаратнага аддзялення 354-й радыёнавігацыйнай часці Узброеных Сіл, маёра

Шымко
Мікалая Міхайлавіча

начальніка нейрахірургічнага аддзялення – урача-нейрахірурга дзяржаўнай установы «432 ордэна Чырвонай Зоркі галоўны ваенны клінічны медыцынскі цэнтр Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», палкоўніка медыцынскай службы

Шышко
Аляксея Мікалаевіча

намесніка камандзіра па тыле – начальніка тылу 1146-га гвардзейскага зенітнага ракетнага палка Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Шэйко
Сяргея Валянцінавіча

начальніка адасобленага аддзела захоўвання 263-й базы захоўвання, рамонту і ўтылізацыі сродкаў сувязі Узброеных Сіл, маёра

Юдзенку
Валерыя Віктаравіча

начальніка харчовай службы тылу 361-й базы аховы і абслугоўвання (цэнтральных органаў ваеннага кіравання) Узброеных Сіл, капітана

Янюка
Максіма Іванавіча

старшага афіцэра бранятанкавай службы тэхнічнай часці 6-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, маёра

Ястрэмскага
Аляксея Віктаравіча

начальніка сувязі штаба 7-га інжынернага палка Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, маёра

 

Прэзідэнт Рэспублікі Беларусь

А.Лукашэнка