УКАЗ ПРЭЗІДЭНТА РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ

19 лістапада 2019 г. № 422

Аб узнагароджанні

За ўзорнае выкананне службовых абавязкаў узнагародзіць:

 

медалём «За бездакорную службу» І ступені

 

Герасімчыка
Сяргея Рыгоравіча

першага намесніка начальніка 16-й пагранічнай групы пагранічнай службы, палкоўніка

Гладкага
Віталія Мікалаевіча

намесніка начальніка аддзела галоўнага ўпраўлення Дзяржаўнага пагранічнага камітэта, падпалкоўніка

Дзюжакова
Дзяніса Міхайлавіча

намесніка начальніка ўпраўлення Дзяржаўнага пагранічнага камітэта, палкоўніка

Квяткоўскага
Дзмітрыя Генадзьевіча

намесніка начальніка ўпраўлення Дзяржаўнага пагранічнага камітэта, палкоўніка

Круглага
Аляксандра Аляксандравіча

начальніка ўпраўлення 16-й пагранічнай групы пагранічнай службы, палкоўніка

Кручонак
Святлану Станіславаўну

старшага следчага па асабліва важных справах упраўлення па расследаванні злачынстваў у фінансава-крэдытнай сферы галоўнага следчага ўпраўлення Следчага камітэта, палкоўніка юстыцыі

Падзялінскага
Андрэя Вацлававіча

намесніка начальніка аддзела ўпраўлення Дзяржаўнага пагранічнага камітэта, падпалкоўніка

Панова
Юрыя Пятровіча

старшага афіцэра аддзела галоўнага ўпраўлення Дзяржаўнага пагранічнага камітэта, падпалкоўніка

Перманіцкага
Алега Эдуардавіча

начальніка аддзялення аддзела ўпраўлення вайсковай часці 1250 пагранічнай службы, падпалкоўніка

Пражэрына
Мікалая Аляксандравіча

начальніка аддзела ўпраўлення Дзяржаўнага пагранічнага камітэта, палкоўніка

Пракоф’ева
Васілія Аляксандравіча

намесніка начальніка ўпраўлення Дзяржаўнага пагранічнага камітэта, палкоўніка

Рабца
Алега Адамавіча

начальніка службы аддзялення закупак і планавання арганізацыйнай дзейнасці матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння 20-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, маёра

Раманава
Максіма Барысавіча

намесніка начальніка аддзела ўпраўлення Дзяржаўнага пагранічнага камітэта, палкоўніка

Руто
Паўла Аляксандравіча

намесніка начальніка пагранічнага атрада па ідэалагічнай рабоце і кадравым забеспячэнні 21-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, палкоўніка

Самусенку
Андрэя Фёдаравіча

начальніка следчага ўпраўлення ўпраўлення Следчага камітэта па Брэсцкай вобласці, палкоўніка юстыцыі

Тараса
Андрэя Сцяпанавіча

начальніка ўпраўлення 86-й пагранічнай групы пагранічнай службы, палкоўніка

Цішука
Сяргея Пятровіча

начальніка галоўнага ўпраўлення працэсуальнага кантролю Следчага камітэта, палкоўніка юстыцыі

Шчарбакова
Ігара Віктаравіча

начальніка кафедры дзяржаўнай установы адукацыі «Інстытут пагранічнай службы Рэспублікі Беларусь», палкоўніка

 

медалём «За бездакорную службу» ІІ ступені

 

Андрэева
Вячаслава Мікалаевіча

намесніка начальніка ўпраўлення працэсуальнага кантролю за расследаваннем злачынстваў супраць асобы і грамадскай бяспекі галоўнага ўпраўлення працэсуальнага кантролю Следчага камітэта, палкоўніка юстыцыі

Астапенку
Уладзіміра Рыгоравіча

начальніка крыміналістычнага аддзела ўпраўлення Следчага камітэта па Віцебскай вобласці, падпалкоўніка юстыцыі

Афанасьева
Мікалая Васільевіча

начальніка Барысаўскага раённага аддзела Следчага камітэта, падпалкоўніка юстыцыі

Водчыца
Аляксандра Міхайлавіча

памочніка начальніка пагранічнага атрада па дэмаркацыі дзяржаўнай граніцы 20-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, падпалкоўніка

Гаеўскага
Максіма Сяргеевіча

старшага тэхніка аддзялення пагранічнага кантролю 19-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Ганусевіча
Рыгора Уладзіміравіча

намесніка начальніка ўпраўлення Дзяржаўнага пагранічнага камітэта, палкоўніка

Гарбачову
Ганну Сяргееўну

следчага па асабліва важных справах аддзела занальнага працэсуальнага кантролю ўпраўлення працэсуальнага кантролю ўпраўлення Следчага камітэта па Гомельскай вобласці, падпалкоўніка юстыцыі

Герасіменю
Дзмітрыя Віктаравіча

начальніка Ленінскага (г. Мінска) раённага аддзела Следчага камітэта, палкоўніка юстыцыі

Грамадскую
Юлію Аркадзьеўну

намесніка начальніка аддзела па расследаванні злачынстваў супраць інтарэсаў службы і парадку выканання воінскага абавязку следчага ўпраўлення ўпраўлення Следчага камітэта па г. Мінску, падпалкоўніка юстыцыі

Данісевіча
Андрэя Паўлавіча

старшага следчага па асабліва важных справах упраўлення па расследаванні злачынстваў супраць асобы і грамадскай бяспекі галоўнага следчага ўпраўлення Следчага камітэта, палкоўніка юстыцыі

Дзюрдзя
Віктара Іванавіча

старшага тэхніка інжынерна-дарожнай групы цэнтра інжынернага забеспячэння 16-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Драбкова
Андрэя Алегавіча

начальніка Краснапольскага раённага аддзела Следчага камітэта, падпалкоўніка юстыцыі

Зуевіча
Рамана Аляксандравіча

намесніка начальніка аддзела ўпраўлення 16-й пагранічнай групы пагранічнай службы, падпалкоўніка

Іванюка
Юрыя Пятровіча

старшага тэхніка аддзялення пагранічнага кантролю 86-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Ігнаткевіча
Міхаіла Ігаравіча

начальніка службы супрацьпажарнай абароны і бяспекі ваеннай службы 18-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, маёра

Каракіна
Паўла Мікалаевіча

начальніка аддзела ўпраўлення 20-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, падпалкоўніка

Кімбара
Анджэя Тадэвушавіча

галоўнага інспектара аддзела статыстыкі ўпраўлення аналізу практыкі і метадычнага забеспячэння папярэдняга расследавання Следчага камітэта, падпалкоўніка юстыцыі

Крата
Віктара Валер’янавіча

старшага інспектара пагранічнай заставы 16-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Кухаронка
Сяргея Генадзьевіча

начальніка аддзела па расследаванні злачынстваў супраць уласнасці следчага ўпраўлення ўпраўлення Следчага камітэта па Мінскай вобласці, падпалкоўніка юстыцыі

Лабажэвіча
Дзмітрыя Аляксеевіча

намесніка начальніка атрада пагранічнага кантролю па матэрыяльна-тэхнічным забеспячэнні атрада пагранічнага кантролю «Мінск» пагранічнай службы, падпалкоўніка

Лабоцкага
Дзмітрыя Мікалаевіча

начальніка Лідскага раённага аддзела Следчага камітэта, палкоўніка юстыцыі

Любаскіна
Уладзіслава Аляксандравіча

начальніка аддзела па расследаванні злачынстваў супраць уласнасці следчага ўпраўлення ўпраўлення Следчага камітэта па Гомельскай вобласці, падпалкоўніка юстыцыі

Падзялінскага
Уладзіміра Уладзіміравіча

старшыну пагранічнай заставы 16-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Раманюка
Віталія Аляксандравіча

старшыну цэнтра матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння 19-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Рашчупкіна
Андрэя Уладзіміравіча

начальніка галоўнага ўпраўлення крыміналістычных экспертыз цэнтральнага апарату Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз, палкоўніка юстыцыі

Рудакова
Дзмітрыя Аляксандравіча

намесніка начальніка ўпраўлення Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз па Віцебскай вобласці, палкоўніка юстыцыі

Сельвіча
Мікалая Андрэевіча

начальніка ўпраўлення рэжымна-сакрэтнай дзейнасці і справаводства цэнтральнага апарату Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз, палкоўніка юстыцыі

Сушынскую
Алену Яўгеньеўну

следчага па асабліва важных справах упраўлення працэсуальнага кантролю за расследаваннем злачынстваў супраць асобы і грамадскай бяспекі галоўнага ўпраўлення працэсуальнага кантролю Следчага камітэта, падпалкоўніка юстыцыі

Сцяпуру
Ігара Міхайлавіча

кантралёра аддзялення пагранічнага кантролю 16-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Фурсу
Дзмітрыя Леанідавіча

начальніка аддзела ўпраўлення 14-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, падпалкоўніка

Харчанку
Андрэя Уладзіміравіча

начальніка галоўнага ўпраўлення тэхнічных экспертыз цэнтральнага апарату Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз, палкоўніка юстыцыі

Ціханава
Дзмітрыя Аляксандравіча

намесніка начальніка аддзела галоўнага ўпраўлення Дзяржаўнага пагранічнага камітэта, падпалкоўніка

Цыдзіка
Уладзіслава Антонавіча

начальніка ўпраўлення працэсуальнага кантролю ўпраўлення Следчага камітэта па Гродзенскай вобласці, палкоўніка юстыцыі

Шацікава
Пятра Паўлавіча

следчага па асабліва важных справах аддзела па расследаванні злачынстваў у сферы эканомікі следчага ўпраўлення ўпраўлення Следчага камітэта па Магілёўскай вобласці, падпалкоўніка юстыцыі

Шчурэвіч
Наталлю Міхайлаўну

следчага па асабліва важных справах упраўлення па расследаванні злачынстваў у сферы эканомікі галоўнага следчага ўпраўлення Следчага камітэта, падпалкоўніка юстыцыі

Шэлегава
Андрэя Аляксандравіча

начальніка аддзела камплектавання і ўліку асабовага складу 19-й пагранічнай групы пагранічнай службы, падпалкоўніка

Эльяшэвіча
Аляксандра Леанідавіча

намесніка начальніка аддзела 86-й пагранічнай групы пагранічнай службы, падпалкоўніка

 

медалём «За бездакорную службу» ІІІ ступені

 

Абламскую
Аксану Яўгеньеўну

кантралёра аддзялення пагранічнага кантролю 86-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Аліферука
Дзмітрыя Аляксандравіча

начальніка інжынерна-тэхнічнай групы цэнтра інжынернага забеспячэння 86-й пагранічнай групы пагранічнай службы, капітана

Аляксеева
Дзяніса Сяргеевіча

намесніка начальніка 1-га следчага аддзялення Першамайскага (г. Мінска) раённага аддзела Следчага камітэта, падпалкоўніка юстыцыі

Андалюкевіча
Дзмітрыя Мікалаевіча

старшага оперупаўнаважанага аддзялення аддзела ўпраўлення 21-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, капітана

Анкудовіча
Дзяніса Віктаравіча

намесніка начальніка аддзела 18-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, маёра

Антановіч
Дануту Янаўну

начальніка склада групы тылавога забеспячэння вучэбнага цэнтра дзяржаўнай установы адукацыі «Інстытут пагранічнай службы Рэспублікі Беларусь», прапаршчыка

Астраумава
Аляксандра Аляксандравіча

начальніка аддзялення спецыяльнай сувязі аддзела сувязі групы сувязі і забеспячэння пагранічнай службы, маёра

Астроўскага
Аляксандра Мікалаевіча

начальніка службы сабак аддзялення пагранічнага кантролю 18-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Аўгусціновіча
Андрэя Мар’янавіча

начальніка склада 15-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Багатырову
Анастасію Валер’еўну

следчага па асабліва важных справах аддзела па расследаванні злачынстваў супраць інтарэсаў службы і парадку выканання воінскага абавязку следчага ўпраўлення ўпраўлення Следчага камітэта па Віцебскай вобласці, падпалкоўніка юстыцыі

Багдановіча
Канстанціна Іванавіча

старшага эксперта сектара крыміналістычных экспертыз экспертна-крыміналістычнага аддзела Бабруйскага міжраённага аддзела Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз, маёра юстыцыі

Базуліна
Івана Міхайлавіча

галоўнага спецыяліста аддзела матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння ўпраўлення тылавога забеспячэння Следчага камітэта, падпалкоўніка юстыцыі

Базылева
Дзмітрыя Уладзіміравіча

трэнера спартыўнай каманды органаў пагранічнай службы Рэспублікі Беларусь рэспубліканскага дзяржаўна-грамадскага аб’яднання «Беларускае фізкультурна-спартыўнае таварыства «Дынама», маёра

Балбатуна
Уладзіміра Францавіча

старшага афіцэра аддзела ўпраўлення 16-й пагранічнай групы пагранічнай службы, капітана

Барташа
Івана Юр’евіча

галоўнага інспектара 4-й групы ўласнай бяспекі (па Гродзенскай вобласці) упраўлення ўласнай бяспекі Следчага камітэта, маёра юстыцыі

Барысюк
Ганну Віктараўну

старшага кантралёра аддзялення пагранічнага кантролю 86-й пагранічнай групы пагранічнай службы, лейтэнанта

Баярскіх
Марыну Віктараўну

старшага кантралёра групы спецыяльнай праверкі дакументаў аддзялення пагранічнага кантролю 21-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, лейтэнанта

Бенкевіча
Івана Вікенцьевіча

начальніка ваеннага аркестра – ваеннага дырыжора 18-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, старшага лейтэнанта

Бубенку
Мікалая Іванавіча

галоўнага эксперта ўпраўлення медыка-крыміналістычных экспертыз галоўнага ўпраўлення судова-медыцынскіх экспертыз цэнтральнага апарату Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз, падпалкоўніка медыцынскай службы

Бубко
Дзмітрыя Мікалаевіча

старшага следчага 1-га следчага аддзялення Магілёўскага міжраённага аддзела Следчага камітэта, маёра юстыцыі

Бурака
Ігара Мікалаевіча

старшага афіцэра сектара ўпраўлення Дзяржаўнага пагранічнага камітэта, маёра

Бяляўскую
Таццяну Анатольеўну

начальніка склада дзяржаўнай установы адукацыі «Інстытут пагранічнай службы Рэспублікі Беларусь», прапаршчыка

Вайцяховіча
Аляксандра Мікалаевіча

старшага тэхніка аддзялення эксплуатацыі лінейных збудаванняў цэнтра сувязі 16-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Вакуліча
Сяргея Сцяфанавіча

кантралёра аддзялення пагранічнага кантролю 20-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Валчковіча
Дзмітрыя Мікалаевіча

начальніка аддзялення сувязі аддзела сувязі 20-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, маёра

Вароніна
Максіма Валер’евіча

намесніка Старшыні Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз, генерал-маёра юстыцыі

Вашкінеля
Аляксея Альфрэдавіча

старшага афіцэра аддзела ўпраўлення 15-й пагранічнай групы пагранічнай службы, падпалкоўніка

Вежнаўца
Аляксандра Уладзіміравіча

намесніка начальніка Светлагорскага міжраённага аддзела Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз – начальніка экспертна-крыміналістычнага аддзела, падпалкоўніка юстыцыі

Вусікава
Юрыя Вітальевіча

саліста-артыста ўзорна-паказальнага аркестра 86-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Вяраксу
Дзяніса Валянцінавіча

старшага афіцэра аддзялення аддзела ўпраўлення 21-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, капітана

Вяршыцкага
Андрэя Генадзьевіча

галоўнага эксперта аддзела электраакустыкі ўпраўлення фанаскапічных экспертыз галоўнага ўпраўлення тэхнічных экспертыз цэнтральнага апарату Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз, падпалкоўніка юстыцыі

Галавача
Вадзіма Рыгоравіча

следчага па асабліва важных справах 2-га следчага аддзялення Пінскага міжраённага аддзела Следчага камітэта, падпалкоўніка юстыцыі

Галубовіча
Яўгенія Леанідавіча

намесніка начальніка ўпраўлення каардынацыі службовай дзейнасці ўпраўлення Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз па Гродзенскай вобласці, падпалкоўніка юстыцыі

Гарбуненку
Юрыя Васільевіча

намесніка начальніка аддзялення пагранічнага кантролю па ідэалагічнай рабоце 14-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, маёра

Гармоліна
Дзмітрыя Васільевіча

старшыну пагранічнай заставы 86-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Гаўрыловіча
Алега Іванавіча

намесніка начальніка аддзела – начальніка аддзялення выхаваўчай работы аддзела ідэалагічнай работы 21-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, капітана

Герасевіча
Алега Фёдаравіча

следчага па асабліва важных справах аддзела занальнага працэсуальнага кантролю ўпраўлення працэсуальнага кантролю ўпраўлення Следчага камітэта па Брэсцкай вобласці, падпалкоўніка юстыцыі

Герасімава
Сяргея Яўгеньевіча

следчага па асабліва важных справах упраўлення па расследаванні злачынстваў у сферы арганізаванай злачыннасці і карупцыі галоўнага ўпраўлення па расследаванні злачынстваў у сферы арганізаванай злачыннасці і карупцыі Следчага камітэта, падпалкоўніка юстыцыі

Грузда
Дзяніса Іосіфавіча

начальніка аддзялення пагранічнага кантролю 16-й пагранічнай групы пагранічнай службы, падпалкоўніка

Гуршчанку
Алега Мікалаевіча

кантралёра аддзялення пагранічнага кантролю 19-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Давідовіча
Аляксандра Аляксандравіча

галоўнага эксперта аддзела тэхнічных экспертыз упраўлення спецыяльных і тэхнічных экспертыз упраўлення Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз па г. Мінску, маёра юстыцыі

Дамброўскага
Уладзіслава Сцяпанавіча

старшага аператыўнага дзяжурнага ўпраўлення аператыўна-дзяжурнай службы цэнтральнага апарату Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз, падпалкоўніка юстыцыі

Данілецкага
Аляксандра Казіміравіча

тэхніка аддзялення групы цэнтра матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння 18-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, прапаршчыка

Дударонка
Андрэя Алегавіча

галоўнага эксперта кантрольна-метадычнага ўпраўлення галоўнага ўпраўлення каардынацыі службовай дзейнасці цэнтральнага апарату Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз, падпалкоўніка юстыцыі

Еўтухова
Андрэя Валянцінавіча

старшага тэхніка аддзялення пагранічнага кантролю 86-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Жакевіч
Наталлю Эдвардаўну

старшага следчага 1-га следчага аддзялення Кастрычніцкага (г. Мінска) раённага аддзела Следчага камітэта, маёра юстыцыі

Жыгалу
Ягора Уладзіміравіча

начальніка ўпраўлення 19-й пагранічнай групы пагранічнай службы, палкоўніка

Жыганаву
Любоў Генадзеўну

намесніка начальніка аддзела па расследаванні злачынстваў супраць уласнасці следчага ўпраўлення ўпраўлення Следчага камітэта па Гомельскай вобласці, падпалкоўніка юстыцыі

Закрэўскага
Міхаіла Міхайлавіча

начальніка Міёрскага міжраённага аддзела Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз, падпалкоўніка юстыцыі

Залатара
Віктара Сцяпанавіча

галоўнага эксперта аддзела крыміналістычных экспертыз упраўлення крыміналістычных экспертыз і ўлікаў упраўлення Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз па Мінскай вобласці, падпалкоўніка юстыцыі

Зенчанку
Міхаіла Аляксандравіча

галоўнага эксперта аддзела крыміналістычных экспертыз упраўлення крыміналістычных экспертыз і ўлікаў упраўлення Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз па Гомельскай вобласці, падпалкоўніка юстыцыі

Зуева
Аляксандра Валер’евіча

намесніка начальніка рэзервовай пагранічнай заставы 86-й пагранічнай групы пагранічнай службы, капітана

Іванова
Аляксея Пятровіча

намесніка начальніка ўпраўлення пажарна-тэхнічных экспертыз, даследавання нафтапрадуктаў і гаруча-змазачных матэрыялаў галоўнага ўпраўлення спецыяльных экспертыз цэнтральнага апарату Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз, падпалкоўніка юстыцыі

Ігнаценку
Дзмітрыя Валер’евіча

намесніка начальніка аддзела ўпраўлення 19-й пагранічнай групы пагранічнай службы, капітана

Казлова
Сяргея Пятровіча

следчага па асабліва важных справах следчага аддзялення Быхаўскага раённага аддзела Следчага камітэта, падпалкоўніка юстыцыі

Казлоўскага
Аляксандра Іосіфавіча

старшага эксперта экспертна-крыміналістычнага сектара па Лёзненскім раёне Віцебскага міжраённага аддзела Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз, маёра юстыцыі

Калістратава
Аляксандра Уладзіміравіча

старшага афіцэра сектара ўпраўлення Дзяржаўнага пагранічнага камітэта, капітана

Карабейку
Яўгенія Уладзіміравіча

старшага афіцэра аддзялення аддзела ўпраўлення 86-й пагранічнай групы пагранічнай службы, капітана

Карловіча
Дзмітрыя Генадзьевіча

старшага інспектара – начальніка аддзялення пагранічнага паста 14-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, прапаршчыка

Качаева
Юрыя Валер’евіча

намесніка начальніка Жлобінскага міжраённага аддзела Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз – начальніка экспертна-крыміналістычнага аддзела, падпалкоўніка юстыцыі

Кікіліча
Аляксандра Іванавіча

старшага тэхніка аддзялення пагранічнага кантролю 15-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Кір’янава
Дзяніса Юр’евіча

старшага оперупаўнаважанага ўпраўлення атрада пагранічнага кантролю «Мінск» пагранічнай службы, падпалкоўніка

Кіўрэля
Анатолія Мікалаевіча

старшага следчага 4-га следчага аддзялення Віцебскага гарадскога аддзела Следчага камітэта, падпалкоўніка юстыцыі

Кліменка
Наталлю Мікалаеўну

следчага па асабліва важных справах 1-га следчага аддзялення Фрунзенскага (г. Мінска) раённага аддзела Следчага камітэта, падпалкоўніка юстыцыі

Клімовіча
Дзмітрыя Іванавіча

следчага па асабліва важных справах аддзела па расследаванні злачынстваў супраць асобы і грамадскай бяспекі следчага ўпраўлення ўпраўлення Следчага камітэта па Брэсцкай вобласці, падпалкоўніка юстыцыі

Клішэвіча
Аляксея Валер’евіча

галоўнага інспектара па асобых даручэннях арганізацыйна-кантрольнага ўпраўлення Следчага камітэта, палкоўніка юстыцыі

Клюева
Дзмітрыя Уладзіміравіча

старшага эксперта аддзела тэхнічных экспертыз упраўлення спецыяльных і тэхнічных экспертыз упраўлення Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз па Брэсцкай вобласці, маёра юстыцыі

Кобелеву
Ніну Леанідаўну

следчага па асабліва важных справах аддзела занальнага працэсуальнага кантролю ўпраўлення працэсуальнага кантролю ўпраўлення Следчага камітэта па Віцебскай вобласці, падпалкоўніка юстыцыі

Корнева
Валерыя Віктаравіча

галоўнага эксперта аддзела спецыяльных экспертыз упраўлення спецыяльных і тэхнічных экспертыз упраўлення Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз па Магілёўскай вобласці, падпалкоўніка юстыцыі

Кулака
Дзмітрыя Мікалаевіча

намесніка начальніка 3-га следчага аддзялення Гродзенскага міжраённага аддзела Следчага камітэта, падпалкоўніка юстыцыі

Курбанаву
Алену Мікалаеўну

кантралёра аддзела пагранічнага кантролю атрада пагранічнага кантролю «Мінск» пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Курохціну
Таццяну Аляксандраўну

старшага афіцэра аддзялення ідэалагічнай работы цэнтра падрыхтоўкі спецыялістаў пагранічнага кантролю дзяржаўнай установы адукацыі «Інстытут пагранічнай службы Рэспублікі Беларусь», старшага лейтэнанта

Лабана
Андрэя Станіслававіча

старшага кантралёра аддзялення пагранічнага кантролю 18-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Лаўрэнаву
Вікторыю Мікалаеўну

старшага кантралёра аддзела пагранічнага кантролю атрада пагранічнага кантролю «Мінск» пагранічнай службы, лейтэнанта

Лепянкова
Паўла Генадзьевіча

старшага оперупаўнаважанага аддзялення аддзела ўпраўлення вайсковай часці 1250 пагранічнай службы, капітана

Ліцкевіча
Віктара Мікалаевіча

старшага эксперта аддзела крыміналістычных экспертыз упраўлення крыміналістычных экспертыз і ўлікаў упраўлення Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз па Брэсцкай вобласці, маёра юстыцыі

Лукша
Ганну Іванаўну

кантралёра аддзялення пагранічнага кантролю 15-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Луцковіч
Кацярыну Андрэеўну

кантралёра аддзялення пагранічнага кантролю 19-й пагранічнай групы пагранічнай службы, прапаршчыка

Мажуля
Аляксандра Паўлавіча

намесніка начальніка ўпраўлення каардынацыі службовай дзейнасці ўпраўлення Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз па Мінскай вобласці, падпалкоўніка юстыцыі

Майсейкову
Таццяну Аляксандраўну

намесніка начальніка аддзела кадраў і ідэалагічнай работы ўпраўлення Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз па Гомельскай вобласці, падпалкоўніка юстыцыі

Маліноўскага
Паўла Рамуальдавіча

следчага па асабліва важных справах аддзела па расследаванні злачынстваў супраць асобы і грамадскай бяспекі следчага ўпраўлення ўпраўлення Следчага камітэта па Мінскай вобласці, падпалкоўніка юстыцыі

Марціновіча
Андрэя Валер’евіча

начальніка курса факультэта дзяржаўнай установы адукацыі «Інстытут пагранічнай службы Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка

Маслючэнку
Сямёна Іванавіча

следчага па асабліва важных справах аддзела па расследаванні злачынстваў супраць уласнасці следчага ўпраўлення ўпраўлення Следчага камітэта па Мінскай вобласці, маёра юстыцыі

Мешчанка
Андрэя Паўлавіча

начальніка аддзялення інфармацыйных тэхналогій дзяржаўнай установы «Група матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння органаў пагранічнай службы», капітана

Міклашэвіч
Алену Сяргееўну

галоўнага інспектара аддзела камплектавання ўпраўлення кадраў і ідэалагічнай работы цэнтральнага апарату Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз, падпалкоўніка юстыцыі

Мілаванава
Уладзіміра Віктаравіча

следчага па асабліва важных справах аддзела па расследаванні злачынстваў супраць уласнасці следчага ўпраўлення ўпраўлення Следчага камітэта па Магілёўскай вобласці, капітана юстыцыі

Мільвід
Вікторыю Аляксандраўну

тэхніка інфармацыйнага паста 15-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Мураўскага
Дзмітрыя Валер’евіча

начальніка сектара ўпраўлення Дзяржаўнага пагранічнага камітэта, капітана

Мышука
Яўгенія Віктаравіча

намесніка начальніка каменданцкай групы па ідэалагічнай рабоце 15-й пагранічнай групы пагранічнай службы, капітана

Мядзведзева
Аляксандра Генадзьевіча

старшага інспектара аддзялення пагранічнага паста 15-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Мядзюха
Святлану Мікалаеўну

афіцэра аддзялення ўліку і архіўна-даведачнай работы групы сувязі і забеспячэння пагранічнай службы, прапаршчыка

Навуменку
Аляксандра Васільевіча

начальніка ваенна-ветэрынарнай службы аддзела тылу 86-й пагранічнай групы пагранічнай службы, маёра медыцынскай службы

Назарука
Віталія Мікалаевіча

намесніка начальніка групы цэнтра матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння 86-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага лейтэнанта

Несцярэнка
Юлію Віктараўну

галоўнага трэнера спартыўнай каманды органаў пагранічнай службы Рэспублікі Беларусь рэспубліканскага дзяржаўна-грамадскага аб’яднання «Беларускае фізкультурна-спартыўнае таварыства «Дынама», маёра

Нікалаенку
Руслана Аляксандравіча

следчага па асабліва важных справах 1-га следчага аддзялення Рагачоўскага раённага аддзела Следчага камітэта, падпалкоўніка юстыцыі

Осіпава
Паўла Іванавіча

старшага эксперта аддзела крыміналістычных экспертыз упраўлення крыміналістычных экспертыз і ўлікаў упраўлення Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз па Магілёўскай вобласці, маёра юстыцыі

Пагуляева
Міхаіла Мікалаевіча

намесніка начальніка галоўнага ўпраўлення – начальніка ўпраўлення па расследаванні злачынстваў у сферы арганізаванай злачыннасці і карупцыі галоўнага ўпраўлення па расследаванні злачынстваў у сферы арганізаванай злачыннасці і карупцыі Следчага камітэта, падпалкоўніка юстыцыі

Пальчыка
Эдуарда Аляксандравіча

старшага інспектара аддзялення аддзела 86-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Панчэню
Дзмітрыя Мікалаевіча

намесніка начальніка аддзела даследавання мікрааб’ектаў упраўлення фізіка-хімічных і выбуховатэхнічных экспертыз галоўнага ўпраўлення спецыяльных экспертыз цэнтральнага апарату Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз, падпалкоўніка юстыцыі

Пархамука
Ігара Паўлавіча

старшага інспектара аддзела 20-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Паўлава
Уладзіміра Уладзіміравіча

намесніка начальніка ўпраўлення Дзяржаўнага пагранічнага камітэта, падпалкоўніка

Піневіч
Наталлю Уладзіміраўну

кантралёра аддзялення пагранічнага кантролю 14-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, прапаршчыка

Пінчука
Аляксандра Генадзьевіча

старшага тэхніка аддзялення аддзела 16-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Попіка
Аляксандра Міхайлавіча

тэхніка аддзялення пагранічнага кантролю 21-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Сахарчук
Таццяну Сямёнаўну

следчага па асабліва важных справах аддзела па расследаванні злачынстваў супраць інтарэсаў службы і парадку выканання воінскага абавязку следчага ўпраўлення ўпраўлення Следчага камітэта па Гродзенскай вобласці, падпалкоўніка юстыцыі

Сімончыка
Дзмітрыя Анатольевіча

начальніка пагранічнай заставы 15-й пагранічнай групы пагранічнай службы, капітана

Сінілу
Станіслава Валер’евіча

старшага інспектара аддзялення пагранічнай заставы 19-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Собаля
Міхаіла Міхайлавіча

галоўнага эксперта аддзела крыміналістычных экспертыз упраўлення крыміналістычных экспертыз і ўлікаў упраўлення Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз па г. Мінску, падпалкоўніка юстыцыі

Станкевіча
Віктара Міхайлавіча

намесніка начальніка аддзела крыміналістычных улікаў упраўлення крыміналістычных экспертыз і ўлікаў упраўлення Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз па Віцебскай вобласці, маёра юстыцыі

Стахоўскую
Вольгу Аляксандраўну

следчага па асабліва важных справах 2-га следчага аддзялення Аршанскага міжраённага аддзела Следчага камітэта, падпалкоўніка юстыцыі

Судніковіча
Івана Аляксандравіча

старшага следчага па асабліва важных справах упраўлення па расследаванні злачынстваў супраць інфармацыйнай бяспекі і інтэлектуальнай уласнасці галоўнага следчага ўпраўлення Следчага камітэта, палкоўніка юстыцыі

Сушчынскага
Сяргея Ігаравіча

намесніка начальніка Фрунзенскага (г. Мінска) раённага аддзела Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз, маёра юстыцыі

Сцепанюка
Сяргея Аляксандравіча

старшага эксперта Гродзенскага міжраённага аддзела Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз, маёра юстыцыі

Сцёпіна
Дзмітрыя Аляксеевіча

старшага вадзіцеля – супрацоўніка аддзела арганізацыі забеспячэння ўзбраеннем і транспартам упраўлення тылавога забеспячэння галоўнага ўпраўлення фінансаў і тылу цэнтральнага апарату Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз, старшага прапаршчыка юстыцыі

Сцяпанава
Аляксандра Вячаслававіча

старшага следчага 1-га следчага аддзялення Ваўкавыскага раённага аддзела Следчага камітэта, маёра юстыцыі

Сямёнаву
Вераніку Валер’еўну

начальніка службы закупак групы сувязі і забеспячэння пагранічнай службы, старшага лейтэнанта

Тоўсціка
Сяргея Мікалаевіча

начальніка пагранічнай заставы 16-й пагранічнай групы пагранічнай службы, маёра

Трус
Надзею Мікалаеўну

кантралёра аддзела пагранічнага кантролю атрада пагранічнага кантролю «Мінск» пагранічнай службы, прапаршчыка

Уланава
Аляксея Аляксандравіча

намесніка начальніка 1-га следчага аддзялення Барысаўскага раённага аддзела Следчага камітэта, падпалкоўніка юстыцыі

Хонцэра
Уладзіміра Вячаслававіча

старшага тэхніка інжынерна-дарожнай групы цэнтра інжынернага забеспячэння 14-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, прапаршчыка

Хрысцюка
Мікалая Мікалаевіча

старшага інспектара пагранічнай заставы 20-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Чарненка
Марыну Сяргееўну

намесніка начальніка фінансава-эканамічнага аддзела ўпраўлення Следчага камітэта па Гомельскай вобласці, падпалкоўніка юстыцыі

Чарняўскага
Ігара Дзмітрыевіча

намесніка начальніка кіналагічнага цэнтра 15-й пагранічнай групы пагранічнай службы, маёра

Чачуху
Уладзіміра Аркадзьевіча

аператыўнага дзяжурнага аддзела аператыўна-дзяжурнай службы ўпраўлення дзяржаўнага рэагавання, мабілізацыйнай работы і аператыўна-дзяжурнай службы Следчага камітэта, капітана юстыцыі

Чыжэўскага
Віталя Аляксандравіча

старшага кантралёра аддзялення пагранічнага кантролю 19-й пагранічнай групы пагранічнай службы, лейтэнанта

Шумера
Сяргея Пятровіча

старшага інспектара-дзяжурнага аддзела дзяржаўнага рэагавання, мабілізацыйнай работы і аператыўна-дзяжурнай службы ўпраўлення Следчага камітэта па Брэсцкай вобласці, маёра юстыцыі

Ядэйку
Дзяніса Аляксандравіча

начальніка цэнтра кантролю бяспекі сувязі і правядзення спецыяльных праверак групы сувязі і забеспячэння пагранічнай службы, капітана

Янушэўскую
Віляну Уладзіславаўну

тэхніка аддзялення аддзела 15-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Янцэвіч
Марыну Валер’еўну

кантралёра аддзялення пагранічнага кантролю 15-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка

Яроцкага
Аляксея Сяргеевіча

начальніка аддзялення раскватаравання і эксплуатацыі аддзела тылу 19-й пагранічнай групы пагранічнай службы, маёра

Яскевіч
Юлію Анатольеўну

медыцынскую сястру медыцынскага пункта 14-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, старшыну

 

Прэзідэнт Рэспублікі Беларусь

А.Лукашэнка