УКАЗ ПРЭЗІДЭНТА РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ

15 лістапада 2019 г. № 414

Аб узнагароджанні

За нараджэнне і выхаванне пяці і больш дзяцей узнагародзіць ордэнам Маці:

 

па Мінскай вобласці

Акімаву
Іну Аляксееўну

работніцу дзяржаўнай установы адукацыі «Забалацкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа Любанскага раёна»

Антонаву
Юлію Ігараўну

бухгалтара прыватнага вытворча-гандлёвага ўнітарнага прадпрыемства «Вытворчая кампанія Бавісэрвіс», Смалявіцкі раён

Бажанаву
Алену Дзмітрыеўну

прыёмную маці ўпраўлення па адукацыі, спорце і турызме Пухавіцкага райвыканкама

Барташэвіч
Вольгу Аляксандраўну

палявода адкрытага акцыянернага таварыства «Новая Любанія» Вілейскага раёна

Барташэвіч
Іну Дзмітрыеўну

хатнюю гаспадыню, аг. Ілья Вілейскага раёна

Бліндзюк
Аляксандру Сяргееўну

санітарку санаторыя «Бярозка» жыллёва-камунальнай гаспадаркі ўпраўлення сацыяльнага развіцця і жыллёва-камунальнай гаспадаркі адкрытага акцыянернага таварыства «Беларуськалій», г. Салігорск

Брыль
Іну Валянцінаўну

хатнюю гаспадыню, г. Маладзечна

Вардомскую
Нэлі Артураўну

швачку прыватнага гандлёва-вытворчага ўнітарнага прадпрыемства «Твін Тіп», г. Мінск

Васілёнак
Таццяну Валяр’янаўну

работніцу дзяржаўнай установы адукацыі «Яслі-сад № 1 г. Смалявічы»

Ваўчок
Юлію Генадзьеўну

закройшчыка верхняга адзення адкрытага акцыянернага таварыства «Андарак», г. Мінск

Віннік
Інэсу Мікалаеўну

работніцу Дзешчанскага сельскага выканаўчага камітэта Уздзенскага райвыканкама

Вішнеўскую
Маргарыту Мікалаеўну

хатнюю гаспадыню, аг. Сейлавічы Нясвіжскага раёна

Войніч
Таццяну Сяргееўну

памочніка выхавальніка дзяржаўнай установы адукацыі «Плешчаніцкі яслі-сад № 1 «Церамок» Лагойскага раёна»

Волчак
Розу Аляксандраўну

хатнюю гаспадыню, г. Салігорск

Ганчарову
Наталлю Іванаўну

сацыяльнага работніка дзяржаўнай установы «Капыльскі тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва»

Ганчарык
Ніну Мікалаеўну

хатнюю гаспадыню, аг. Ракаў Валожынскага раёна

Гацура
Ірыну Мікалаеўну

ветэрынарнага фельчара прыватнага даччынага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства «Профі-Аграцэнтр», Стаўбцоўскі раён

Граковіч
Таццяну Уладзіміраўну

хатнюю гаспадыню, аг. Барсукі Смалявіцкага раёна

Грынкевіч
Галіну Аляксандраўну

работніцу сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва «Агракамбінат Сноў» Нясвіжскага раёна

Гужоці
Алену Канстанцінаўну

хатнюю гаспадыню, аг. Чарнаградзь Чэрвеньскага раёна

Давальцову
Ніну Сяргееўну

работніцу дзяржаўнай установы «Мінская раённая цэнтральная бібліятэка»

Даніловіч
Наталлю Яўгеньеўну

расфасоўшчыка мяса і мясапрадуктаў адкрытага акцыянернага таварыства «Агракамбінат «Дзяржынскі»

Дарошка
Людмілу Міхайлаўну

жывёлавода адкрытага акцыянернага таварыства «Асавец-агра» Любанскага раёна

Дзяруга
Таццяну Міхайлаўну

работніцу адкрытага акцыянернага таварыства «Гарадзейскі цукровы камбінат» Нясвіжскага раёна

Ермачэнка
Вольгу Анатольеўну

жывёлавода адкрытага акцыянернага таварыства «Палажэвічы» Старадарожскага раёна

Жамоздзік
Наталлю Сяргееўну

выхавальніка дашкольнай адукацыі дзяржаўнай установы адукацыі «Яслі-сад № 6 «Вясёлы вулей», г. Валожын

Зайкус
Яўгенію Леанідаўну

жывёлавода адкрытага акцыянернага таварыства «Асавец-агра» Любанскага раёна

Занька
Марыну Віктараўну

маляра адкрытага акцыянернага таварыства «Будсэрвіс-Маладзечна»

Зарэмбоўскую
Наталлю Валер’еўну

работніцу адкрытага акцыянернага таварыства «Крыніца», г. Мінск

Зубовіч
Наталлю Мікалаеўну

інжынера-сістэматэхніка філіяла «Белдартэхніка» адкрытага акцыянернага таварыства «Мінскі завод грамадзянскай авіяцыі № 407», г. Смалявічы

Івашка
Анастасію Аляксандраўну

швачку сумеснага закрытага акцыянернага таварыства «Еўратарэкс», Нясвіжскі раён

Ігнатовіч
Наталлю Пятроўну

жывёлавода камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства «Відзеўшчына» Маладзечанскага раёна

Ідрысаву
Тамару Вячаславаўну

сацыяльнага работніка дзяржаўнай установы «Крупскі тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва»

Ісакаву
Ірыну Мікалаеўну

хатнюю гаспадыню, аг. Прылукі Мінскага раёна

Казачонак
Вольгу Анатольеўну

механіка-тэлефаніста тэлеграфна-тэлефоннага аддзялення вузла сувязі атрада спецыяльнай радыёсувязі вайсковай часці 89417 5-й асобнай брыгады спецыяльнага прызначэння Узброеных Сіл, яфрэйтара

Каласей
Вольгу Юр’еўну

псаломшчыка рэлігійнай абшчыны «Прыход храма Праабражэння Гасподня ў в. Балотчыцы Слуцкага раёна Мінскай епархіі Беларускай праваслаўнай царквы»

Камандзіга
Зінаіду Аркадзьеўну

санітарку ўстановы аховы здароўя «Мінскі гарадскі клінічны анкалагічны дыспансер»

Камлач
Святлану Барысаўну

хатнюю гаспадыню, г.п. Гарадзея Нясвіжскага раёна

Кандратовіч
Наталлю Мечыславаўну

хатнюю гаспадыню, г. Стоўбцы

Каробчыц
Аксану Антонаўну

эканаміста Мінскага абласнога вытворчага ўнітарнага прадпрыемства «Ілаўскае»

Карповіч
Вольгу Віктараўну

работніцу Бярэзінскага філіяла Мінскага абласнога спажывецкага таварыства

Карсека
Лілію Леанідаўну

работніцу сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва «Агракамбінат Сноў» Нясвіжскага раёна

Карташову
Таццяну Уладзіміраўну

хатнюю гаспадыню, в. Юхнаўка Мінскага раёна

Ківовіч
Таццяну Леанідаўну

хатнюю гаспадыню, в. Старое Сяло Мінскага раёна

Кіпець
Кацярыну Рыгораўну

садавода сельскагаспадарчага філіяла «Клецкі» адкрытага акцыянернага таварыства «Слуцкі сыраробны камбінат»

Кляўко
Алену Сяргееўну

хатнюю гаспадыню, пас. Дружны Пухавіцкага раёна

Красоўскую
Ірыну Уладзіміраўну

аператара машыннага даення адкрытага акцыянернага таварыства «Смалявічы-Сузон»

Крыклівую
Ірыну Іванаўну

прадаўца Старадарожскага раённага спажывецкага таварыства

Куршакову
Яўгенію Вячаславаўну

кандуктара філіяла «Аўтобусны парк № 6» камунальнага транспартнага ўнітарнага прадпрыемства «Мінсктранс»

Лагун
Лілію Валер’еўну

касіра білетнага філіяла «Аўтобусны парк № 1» адкрытага акцыянернага таварыства «Мінаблаўтатранс», г. Салігорск

Лазарэвіч
Алёну Іванаўну

швачку Мінскага абутковага адкрытага акцыянернага таварыства «Луч» – кіруючая кампанія холдынга «Абутак – «Луч»

Любімаву
Наталлю Васільеўну

бухгалтара адкрытага акцыянернага таварыства «ПМК-16-АГРА», г. Барысаў

Мальцаву
Ніну Вадзімаўну

хатнюю гаспадыню, г.п. Смілавічы Чэрвеньскага раёна

Маслакову
Ніну Мікалаеўну

хатнюю гаспадыню, в. Крыстамполле Пухавіцкага раёна

Місюль
Таццяну Юр’еўну

выхавальніка дашкольнай адукацыі дзяржаўнай установы адукацыі «Іжскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – базавая школа» Вілейскага раёна

Міхалевіч
Юлію Аляксандраўну

спецыяліста па аказанні рознічных банкаўскіх паслуг Мінскага абласнога ўпраўлення № 500 адкрытага акцыянернага таварыства «Ашчадны банк «Беларусбанк»

Міцкевіч
Іну Міхайлаўну

інжынера-тэхнолага адкрытага акцыянернага таварыства «Барысаўхлебпрам»

Насэвіч
Таццяну Мікалаеўну

прадаўца Лагойскага раённага спажывецкага таварыства

Несцяровіч
Святлану Іванаўну

хатнюю гаспадыню, г.п. Плешчаніцы Лагойскага раёна

Няверка
Юлію Іванаўну

аператара машыннага даення адкрытага акцыянернага таварыства «Нясвіжскія Астроўкі»

Пацай
Святлану Аляксандраўну

брыгадзіра адкрытага акцыянернага таварыства «Агранеманскі» Стаўбцоўскага раёна

Пупарэвіч
Марыю Мікалаеўну

хатнюю гаспадыню, в. Амлынцы Нясвіжскага раёна

Пятрову
Наталлю Міхайлаўну

хатнюю гаспадыню, аг. Будслаў Мядзельскага раёна

Рабко
Алесю Уладзіміраўну

брыгадзіра па жывёлагадоўлі адкрытага акцыянернага таварыства «Прэснакі» Капыльскага раёна

Рэк
Святлану Іванаўну

хатнюю гаспадыню, в. Навадворцы Слуцкага раёна

Савіцкую
Наталлю Уладзіміраўну

педагога-арганізатара дзяржаўнай установы дадатковай адукацыі «Цэнтр творчасці, турызму і экскурсій дзяцей і моладзі г. Жодзіна»

Саўчук
Наталлю Міхайлаўну

канцэртмайстра дзяржаўнай установы «Палац культуры г. Маладзечна»

Сініца
Юлію Іванаўну

работніцу адкрытага акцыянернага таварыства «БЕЛАЗ» – кіруючая кампанія холдынга «БЕЛАЗ-ХОЛДЫНГ», г. Жодзіна

Сіняўскую
Марыну Іванаўну

загадчыка Сейлавіцкага сельскага клуба дзяржаўнай установы культуры «Нясвіжскі раённы цэнтр культуры»

Смалякову
Марыю Аляксандраўну

заатэхніка-селекцыянера адкрытага акцыянернага таварыства «Бярэзінскі райаграсэрвіс»

Сцефаноўскую
Галіну Віктараўну

жывёлавода адкрытага акцыянернага таварыства «Вялікі Двор» Стаўбцоўскага раёна

Трызнюк
Людмілу Анатольеўну

машыніста расфасовачна-ўпаковачных машын філіяла «МедБіяФармПраект» рэспубліканскага ўнітарнага вытворчага прадпрыемства «Белмедпрэпараты»

Тумеля
Вольгу Уладзіміраўну

памочніка выхавальніка дзяржаўнай установы адукацыі «Яслі-сад № 3 г. Смалявічы»

Урбановіч
Алёну Аляксандраўну

кандуктара філіяла «Аўтобусны парк № 3» адкрытага акцыянернага таварыства «Мінаблаўтатранс», г. Барысаў

Фаносаву
Наталлю Мацвееўну

работніцу сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва «Агракамбінат Сноў» Нясвіжскага раёна

Філімонаву
Кацярыну Мікалаеўну

хатнюю гаспадыню, аг. Акцябр Лагойскага раёна

Хандрыка
Таццяну Паўлаўну

індывідуальнага прадпрымальніка, г. Нясвіж

Цалкову
Карыну Андрэеўну

хатнюю гаспадыню, г. Мар’іна Горка

Ціхановіч
Тамару Васільеўну

хатнюю гаспадыню, пас. Энергетыкаў Дзяржынскага раёна

Чарніковіч
Тамару Аляксандраўну

хатнюю гаспадыню, аг. Красны Дар Чэрвеньскага раёна

Шаблава
Святлану Міхайлаўну

аператара па штучным асемяненні жывёл Мінскага раённага ўнітарнага прадпрыемства «Агракамбінат «Ждановічы»

Шарамет
Марыну Яўгеньеўну

работніцу Маладзечанскага раённага спажывецкага таварыства

Шкурдзюк
Ірыну Валерыеўну

інжынера па ахове працы ўстановы аховы здароўя «Мінская цэнтральная раённая бальніца»

Шыдлоўскую
Галіну Пятроўну

сартавальніка навукова-вытворчага ўнітарнага прадпрыемства «Макбор» грамадскага аб’яднання «Беларускае таварыства інвалідаў»

Шэмпель
Людмілу Мікалаеўну

аператара машыннага даення малочнатаварнай фермы «Жажэлка» рэспубліканскага даччынага ўнітарнага прадпрыемства па племянной справе «ЖодзінаАграПлемЭліта»

 

Прэзідэнт Рэспублікі Беларусь

А.Лукашэнка